שאלות ותשובות
עלות ההחתלה בישראל גבוהה יותר מאשר באירופה!

 

 

עלויות כבדות, חוסר ידע

סעיף מוצרי הספיגה בתוך התקציב המוסדי הוא סעיף כבד, הנע בין 7 ל-12 שקלים ליום למטופל באופן ישיר. ממוצע ההחתלות עומד על בין 5 ל-6 החתלות ביום, כך שהעלות הממוצעת הישירה למטופל עומדת על 250-300 שקלים לחודש. ההוצאות העקיפות מזניקות את העלות מעלה ומתבטאות בזמן עובדים סיעודיים, בכביסות, במוצרי היגיינה, בטיפול בבעיות רפואיות כגון בעיות עור ועוד.

 

באופן כללי, להתמודדות בישראל עם בעיות ההרטבה יש מספר מאפיינים מובהקים:

1. חוסר ידע באבחון סוגים שונים של אי שליטה, וכפועל יוצא - חוסר טיפול מתאים הגורם להקפאת מצבו של המטופל ובשלב מאוחר יותר להחמרתו.

2. הישענות כמעט מוחלטת על שימוש בחיתול.

3. התייחסות אחידה לכל המטופלים, הבאה לשרת נהלי עבודה מוסדיים ואינה שמה במרכז את צורכי המטופל.

4. התייחסות לא נכונה למחיר החיתול הבודד כמדד בלעדי, הואיל ויש להתחשב בעלות הכוללת, הישירה והעקיפה כאחד.

5. התייחסות לגודל החיתול כמדד לכושר ספיגה.

6. שמרנות מופלגת של מקבלי ההחלטות במוסדות השונים, ההודפים כל שינוי או חידוש.

7. מוטיבציה נמוכה של כוחות העזר, בייחוד במשמרות הלילה.

8. שימוש במוצרים לא מתאימים למטופלים עם קטטר אורולוגי.

 

פתרונות כוללים

בצפון אירופה עוברות אחיות ייעודיות הכשרה אקדמית בנושא אי שליטה, ומדריכות בנושא זה את הצוותים המקצועיים במוסדות ואת אחיות הקהילה. כמו כן קיים שיתוף פעולה הדוק בין הממשלה, הצוותים הרפואיים והסיעודיים ויצרני מוצרי הספיגה לצורך שיפור מתמיד של הפתרונות המוצעים, בהתאם לצרכים המדויקים של המטופלים והצוות כאחד. המוצרים המיוצרים באירופה כיום הם בעלי כושר ויסות טמפרטורה ונטרול ריחות, הם מוצעים במגוון גדלים רחב לצורך התאמה אופטימלית, וכן יוצרים בידול בין סוגי האי-שליטה השונים.

 

אנחנו ברז פרוגרס אספקה רפואית בע"מ שמנו לעצמנו למטרה לנסות ולשנות את המצב בישראל. אנו אוחזים במלאי רחב ביותר של מוצרי ספיגה מהמתקדמים בעולם, המיוצרים ע"י חברת ABENA דנמרק; אנו מספקים לכל מתעניין ידע מקצועי המועבר על-ידי אחות החברה, ללא כל התחייבות; בנוסף, באפשרותנו לסייע למוסדות לתכנן סל אולטימטיבי של מוצרי ספיגה על-ידי התאמת מוצרים נכונים למטופלים, ובכך להביא לחיסכון בהוצאות של המוסד על סעיף ההחתלה.

כל הזכויות שמורות ©

עיצוב egg design

הקמת האתר: ארטוויז'ן